Avatar uživatele
metalavenged

Je možné, že mi najednou klesla dioptrie?

Normálně jsem do dálky slepá jak patrona. Na jednom oku mám –4 a na druhém –4.5. Tyhle dioptrie nosím už pěkné 3 roky a žádný problém. Nehoršilo se mi to ani nezlepšovalo.
Dneska ráno jsem vstala, nasadila jsem si brýle a viděla rozmazaně a teď, večer, v nich vidím ještě hůř. Zkoušela jsem si taťkovy –3 a viděla jsem zdaleka líp. Je možné, že se mi jen tak o dioptrii zlepšily oči? Půjdu na oční, to ano, ale chci vědět váš názor. Děkuji.

Doplňuji:
Mě 50 nebude ještě pěkných 30 let, takže doufám, že to není stářím :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2984 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Možné to je – ale na to oční si brzy zajdi, úplně dobře to být nemusí…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

To je v pohodě. Sám jsem nosil –2 do dálky, když mi bylo asi 50. Dnes brýle do dálky nepotřebuju. Prý tohle zlepšení zraku po padesátce je běžná věc, jak mi řekli doktoři. Ale zas tak úplně zadarmo to není. Jestli sis nevšimla, tak potřebuješ brýle na čtení, nebo delší ruce.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
UltraFan

Ano, možné to je, máma začínala na 1,5 na obou očích a teď má na jednom 1 a na druhém snad 0,5 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Ano. Je docela běžné, že se – dioptrie s věkem zlepšuje, ale také nemusí.
Nicméně takto skokově , jak popisuješ, určitě ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Dioptrie mohou být ovlivněny ledvinami (ledvinovými kameny), známá měla až – 2 dioptrie, nyní je bez brýlí…Zbavila se po léčbě ledvinových a močových kamenů (ATB, ultrazvuk). Další je z – 2,75 na – 0,5 (náhle kolika, operace = odstranění kamene)
Jinak viz. mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek