metalavenged

Je možné, že mi najednou klesla dioptrie?

Normálně jsem do dálky slepá jak patrona. Na jednom oku mám –4 a na druhém –4.5. Tyhle dioptrie nosím už pěkné 3 roky a žádný problém. Nehoršilo se mi to ani nezlepšovalo.
Dneska ráno jsem vstala, nasadila jsem si brýle a viděla rozmazaně a teď, večer, v nich vidím ještě hůř. Zkoušela jsem si taťkovy –3 a viděla jsem zdaleka líp. Je možné, že se mi jen tak o dioptrii zlepšily oči? Půjdu na oční, to ano, ale chci vědět váš názor. Děkuji.

Doplňuji:
Mě 50 nebude ještě pěkných 30 let, takže doufám, že to není stářím :D

Nejlepší odpověď
gecco

Možné to je – ale na to oční si brzy zajdi, úplně dobře to být nemusí…
😉

Další odpovědi
Kepler

To je v pohodě. Sám jsem nosil –2 do dálky, když mi bylo asi 50. Dnes brýle do dálky nepotřebuju. Prý tohle zlepšení zraku po padesátce je běžná věc, jak mi řekli doktoři. Ale zas tak úplně zadarmo to není. Jestli sis nevšimla, tak potřebuješ brýle na čtení, nebo delší ruce.

UltraFan

Ano, možné to je, máma začínala na 1,5 na obou očích a teď má na jednom 1 a na druhém snad 0,5 🙂

mosoj

Ano. Je docela běžné, že se – dioptrie s věkem zlepšuje, ale také nemusí.
Nicméně takto skokově , jak popisuješ, určitě ne.

da ny

Dioptrie mohou být ovlivněny ledvinami (ledvinovými kameny), známá měla až – 2 dioptrie, nyní je bez brýlí…Zbavila se po léčbě ledvinových a močových kamenů (ATB, ultrazvuk). Další je z – 2,75 na – 0,5 (náhle kolika, operace = odstranění kamene)
Jinak viz. mosoj