autacek

Je možné, že každý rok zmasakrují jen v Egyptě 140,000.000 stě­hovavých ptáčků?

A copak s tím nejde nic dělat? U nás se řeší kde jaká „hloupost“ a tam probíhá takový masakr ve velkém a nikdo o tom ani necekne a hlavně s tím nic nenadělá.

http://ptaci.czweb­.org/zpravy/e­gypt.php

Nejlepší odpověď
fcoop

Vlaštovky na zimovištích čelí poměrně vážné hrozbě, protože jsou loveny jako potrava místními obyvateli. V některých oblastech Afriky je to často jediný zdroj bílkovin, vlaštovky loví zejména děti. Italští kolegové ornitologové udělali před několika lety expedici do Středoafrické republiky. V jedné oblasti zjistili, že obyvatelé zhruba 200 vesnic, každá z nich má 1000–3000 obyvatel, se specializují v období naší zimy na lov přezimujících vlaštovek a podle odhadů uloví asi 500 000–600 000 vlaštovek za zimu. A právě tam 95 % kroužků vlaštovek pocházelo z České republiky, Maďarska a jižní části Polska. Úlovky tedy představují poměrně značnou část středoevropské populace vlaštovek.(Net)
V Číně běžně lidé jedí psy..........

https://xman.id­nes.cz/cina-festival-psiho-masa-08g-/xman-styl.aspx?c=A160624­_134916_xman-styl_fro

Pokud tě napadne nějaký způsob,jak to zarazit,dej vědět.
Včetně vytloukání slonů,nosorož­ců,kytovců…at­d.

Další odpovědi
Drap

A co s tím chceš dělat? Myslíš že představitelé Egypta chodí na tyto stránky? Že by jsme jim tady domluvili?
A podle jednoho ze zdejších uživatelů, je to nesmysl. Toto vybíjení na stav ptáků nemá téměř žádný vliv. Na vině jsou okna!
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-klesa-pocet-stehovavych-ptaku

yuko

Nevím o tom, budu se muset zeptat známého. A i kdyby to byla pravda, něčim se živit musi. Kolik u nás zmasakrujeme kuřat?