Kelt

Je možné, že jsem odrovnal skener?

Tak jsem si loni koupi skener, abych skenoval knihy, papíry, vše, co jsem vyhazoval a chtěl zachránit obsah. Tak podle adresáře jsem naskenoval skoro 30 000 stránek, dělá to 30 GB přibližně. Stránka se dala na plochu, stisknulo se tlačítko a jela lišta, která svítila a skenovala danou stránku. Je pravda, že jsem odnesl takto spoustu knih do bibloboxu. Minule mi to taky nešlo, skener nefungoval, tak jsem dneska dělal vše možné. Restartoval jsem počítač, ale skener pořád ukazoval, že není zapojený. Přinesl jsem ho prodejci a když jsem se vrátil, tak mi řekl, že je skener špatný. Podle mne ho někdo shodil, jiní si myslí, že jsem skener zahltil a že je proto nefunkční. Jedná se o typ Canonscan Lide 300. Ještě se poradím a zkusím znovu použít instalační CD.

Odpovědi
NARWYY

ano je to možné

Pepa25

Skener „nefungoval“, „ukazuje, že není zapojený“ resp. „skener je špatný“ jsou dost obecná konstatování na diagnostiku problému, zvlášť na dálku 😉 Ano, je možné, že došlo k mechanickému poškození („nekdo ho shodil“). Odrovnání opotřebením je podle mě méně pravděpodobné, to by spíš odešel nějaký díl (lampa, nějaký pohyblivý bazmek atd.).

mosoj

Ano je to více než pravděpodobné. 30 000 skenů je na takovéto deskové prdítko vynikající výkon.

Hlada

Co jsi přinesl prodejci? Počítač nebo skener? Co myslíš pod pojmem „shodit“ nebo „zahltit“ skener? Popisu nerozumím.
Vzhledem k tomu, že je skener v záruce, je nejjednodušší závadu reklamovat.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.