zvonisek

Je možné, že je koronavirus ve všech vesnicích ČR?

Nejlepší odpověď
annas

Dívám se na mapu Olomouckého kraje, z 13 okresů jsou dva, v nichž není žádný případ.

Jenže zatím nemusí být nákaza prokázaná,, mohou mí např. jen skryté příznaky. Záleží na tom, kde se obyvatelé pohybovali.

Další odpovědi
Hlada

Ano, je to možné. Vzhledem k tomu, že je dosud otestováno jen 0,67% obyvatelstva, nejde dělat žádné závěry.

Drap

Teoreticky je to možné, ovšem v těch vesnicích by nebyl žádný testovaný, a nebo by byl koronavirus ještě ve fázi, kdy jeho existenci nelze prokázat. To by se ale během pár dnů změnilo. Takže tvá otázka je nesmyslná.

Pepa25

Ve smyslu prokázaných případů ještě určitě není: obcí máme v ČR přes 6 tisíc, ale prokázaných případů méně než 4 tisíce. Takže podle logiky …

EDIT: otázka byla po více než dvou měsících recyklována, ale moje původní vyjádření platí pořád. Sice v celé ČR už počet případů překročil počet obcí, ale nadále je rozložení velmi nerovnoměrné. Např. v okrese Český Krumlov bylo evidováno za celké období dohromady 23 nakažených a přitom má okres 46 obcí, takže určitě jsou obce, kde neměli žádný prokázaný případ …

Arne1

Určitě. Koronavirů je velmi mnoho a se spoustou z nich tu žijeme od nepaměti.

elkon

Spekulace.

Edison

Pokud to nelze vyloučit, pak to možné samozřejmě je.

EKSOT123

Kdybychom předpokládali, že nejsou nakažené známé 4 000. ale např. 10 000 lidí, tak by se jednalo o jednoho nakaženého na tisíc obyvatel. Přitom průměrná vesnice má okolo 100 – 200 obyvatel a navíc větší procento nakažených bude ve městě. Takže než se nákaza dostane do každé vesnice může trvat ještě hodně dlouho. Nevím jak dnes, ale ještě včera nebyl znám žádný případ dokonce v celém okrese (Pelhřimov tuším).

Edison

Eksote, jelikož existují i menší vísky, kde se případ vyskytl ukazuje se, že nelze předpokládat vůbec nic. Z epidemiologického hlediska pokud nelze prokázat negativitu je nutno předpokládat pozitivitu.