Je možné, že je celá země online monitorovaná a nahrávaná?

Včera jsem koukal na google.maps a napadlo mě, že když je možné se koukat všelijak možně na mapy na google.maps, jestli náhodou třeba taková česká kriminální policie nemá možnost vidět na mapách i lidi a reálný pohyb si přehrát před a po, když nejsou na místě kamery. Je možné, že jsme monitorováni? Nebo je kriminální policie odkázaná jen na kamerový systém? Docela by mě zajímalo, jestli nás ty satelity i nahrávají. My na mapách od Googlu vidíme jen mapy, oni ale mohou vidět real-time.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ne, česká kriminální policie rozhodně k žádným on-line záběrům ze satelitů přistup nemá!

Další odpovědi
aliendrone

A pokud je mi známo, tak ani BIS / vojáci. To ovšem neznamená, že by si v rámci zpravodajské spolupráce nemohli něco vyžádat/dostat od amíků. Myslím. I spřátelené zpravodajské služby se mají rády jako kočka s myší.

Copak ti nestačí, že máš permanentně zabudovaný lokátor a odposlech? (mobilní telefon)

Mc Merkurion

… proč by měla policie hledat na satelitních snímkách, když máš na každým rohu kameru, která permanentně nahrává?

anonym

pokud ano, jsou takové projekty utajené a provozoují je na speciální pověření, které jim umožňuje „ve vyšším zájmu“ prakticky ignorovat lidské soukromí nejen vlastních občanů ale i lidí po celém světě. Je to pochopitelně jedno z prvních využití umělých družic, které každého napadne, připevnit na ní kameru. A pokud to napadne opravdu každého tak to jistě napadlo i každého armádního představitele, každého prezidenta, každého špicla 🙂 řada družic je na oběžnou dráhu vypouštěna v utajení, tedy samozřejmě nelze utajit start rakety, ale nikdo neví co na oběžnou dráhu vynáší, je to docela běžné a časté … nepochybně jde o různé komunikační a sledovací satelity pro armádu, co konkrétně dělá byste se dozvěděl jen pokud by u armády byl nějaký ten Edward Snowden, kterého tíží svědomí, ale zjevně jsou příliš dobře placení na to, aby je svědomí tížilo a hlavně by s tou informací stejně nikdo nic nedělal, i protesty proti špehování veškeré elektronické komunikace PRISM také skončili velmi rychle a sám Snowden teď asi pochopil že je narušování soukromí lidem v podstatě ukradené a prostě o tom radši nevědí v duchu hesla nehas co tě nikde nepálí.

Jisté je, že k takovým sledovacím družicím nemají přístup běžné bezpečnostní složky typu policie to by se jejich existence provalila ihned a bylo by po utajení že ano, takové sledování se používá výhradně bezpečnostními agenturami a tím nemyslím naší nicotnou BIS 🙂 která by nezaplatila zřejmě ani špionážní pouťové balónky …

anonym

merkurion..máš v lese kamery?

Mc Merkurion

… ty nevíš, že v chráněných oblastech jsou i v lesích kamery? a některé dokonce on.line? http://ptaci.czweb­.org/1-webkamery.php , https://www.na­tional-geographic.cz/clan­ky/zapomente-na-vsechno-sledujte-on-line-kameru-v-orlim-hnizde.html … víš vůbec, kde všude můžou bejt narafičený kamery?