Monyszek

Je možné, že jde o zlomenou ruku?

Mamka dneska zakopla o štokrle a dopadla na ruku. Během dopoledne si na žádnou bolest nestěžovala, až když šla na odpolední do práce. Nakonec musela jít domů. V ruce jí prý píchá, neprokrvuje se a má ji tak trochu v divným úhlu, tak trochu..jak to říct..natočenou doprava po zápěstí. Co s tím před návštěvou doktora? Je možné, že se jedná o zlomenou ruku?

Nejlepší odpověď
anonym

Může to být zlomené, nalomené, naštípnuté, naražené… Těžko říct, chce to rentgen. Maminka by s tím čekat neměla. Bylo by dobré zajet na pohotovost, protože nejpozději večer to určitě bolet začne. Aby to vydržela, bude nejlepší použít pružné obinadlo a ruku stáhnout. Jakmile se ozvou bolesti, měla by si maminka vzít ibuprofen nebo podobný lék.