Kelt

Je možné, že by došlo k přerušení dodávky médií?

Nemyslím to tak, že někdo vypne hlavní vypínač, nebo zastaví ventil na potrubí. Ani útok. Ale z technických důvodů. Elektřinu nelze skladovat, ta se vyrábí, a to výrobní zařízení se může pokazit – rotor, stator, vodiče, cokoli. Bereme vše automaticky, že se nemůže nic stát. Ale i tato možnost není nepravděpodobná. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě za jisté situace toto může nastat.

Další odpovědi
aliendrone

Stačí pořádná erupce na Slunci nasměrovaná k Zemi (se kterou si magnetosféra neporadí) a bude blockout jak vymalovaný. Možností jsou mraky, ať již způsobených přírodou nebo člověkem (teroristické útoky, válka aj.). :)

Hufnágl

Elektřina jde skladovat – v akumulátorech.
Jo, a za média považuji tisk, rozhlas, prostě sdělovací prostředky.

zjentek

Je, ale ničemu to tolik neškodí. A tak co, tak si objednáme papírová periodika a v kavárně při čtení budeme přemýšlet, jak s nabitou informací naložit rychleji, než ostatní. (;