jirka F

Je možné že Bůh ke mně prostřednictvím snů promlouvá?

Už půl roku se mně o něm zdá jak mně radí do mého života.

Nejlepší odpověď
Filip84

Už zase se v tom hnípáš?

Možné je všecko. Klidně je možné, že na Tebe zítra spadne třicetitunové závaží: půjdeš se, takhle z večera, projít, náhodou nad Tebou poletí helikoptéra, na které bude pověšeno třicetitunové závaží. To třicetitunové závaží – shodou okolností – bude zavěšeno na vadném laně. A, opět, shodou okolností to lano praskne přesně v místě, které odpovídá tomu, aby, s ohledem na Tvou rychlost chůze a rychlost letu helikoptéry, třicetitunové závaží dopadlo přesně na Tvou osobu. Theoreticky je to jistě možné.

Stejně tak je klidně možné, že Tě zítra zadáví American Mountain Lion. On, sice, u nás cougar normálně nežije, ani ho u nás prakticky nikdo nechová, ale Ausgerechnet kousek od Tebe přijede na návštěvu Bobby z Dallasu, TX, který má ochočeného cougara. Ten cougar mu uteče, a jak si sedne, tak ho kousne do prdele vzteklinou ovlivněný stromokocúr. A, za pár dnů, Ty se půjdeš projít, ten Mountain Lion Tě spatří, a jsa ovlivněn tou vzteklinou od stromokocúra, Tě zadáví.

Všecky ty vaše fantasmagorie mají obdobně „racionální“ jádro. Theoreticky je možné skoro všecko. Prakticky je mnohem, mnohem pravděpodobnější, že protože Ti buďto nesedla medikace, nebo jsi léčen na něco jiného, než Ti je, nebo je to – prostě a jednoduše – tím, že se v tom pořád hnípeš, máš další z mnoha obsesivních myšlenek. A že jsou ve snu není relevantní.

Řešením obsese není kompulse. Řešením obsese je přijmout fakt, že ne každá cypina, co se Ti urodí v hlavě, stojí za to, abys se jí zabýval. Že každý má něco, já bez brýlí vidím kulové hovno, na svůj věk jsem mírně nahluchlý, Ty máš obsese. Ano, můžeš se v tom hnípat, můžeš se v tom nimrat, můžeš se litovat (a najdeš – stejné k stejnému – lidi, co Tě budou litovat, budou Ti přitakat atp.), nebo se tomu můžeš postavit, přestat to řešit a naučit se brát se takový, jaký jsi. A, překvapivě, ono se to, „zázrakem“, časem nějak srovná. Třeba to nebude nikdy úplně OK, ale bude to lepší. Všecko má svá positiva a negativa, hledej na obsesích positiva.

Další odpovědi
Roman71

Jirko, asi vás zklamu, ale dejte si na ty sny pozor.. Jsou jen výplodem vašeho podvědomí. Rozhodně bych jim nepřikládal žádný hlubší význam.

zjentek

A s kým rozmlouváš přes den? Jinými slovy, dávej bacha, aby ti k náboru do církve nestačil tvůj vlastní sen! (;