Je možné zažalovat policistu (rodinného přislušníka) za napadení?

zřejmě to jde, ale jaká bude úspěšnost. myslíte si, že ten dotyčný policista využije kontaktů a žaloba bude stažena?

Nejlepší odpověď
Emefej

Napadení a žaloba? Spíš to bude ublížení na zdraví a trestní oznámení.

Další odpovědi
gecco

Pleteš si žalobu (u občanského soudu) a podání trestního oznámení – v případě spáchání trestného činu.
Máš-li obavy z manipulace na konkrétním oddělení, můžeš TO podat na libovolném jiném oddělení PČR a nebo přímo na Generální inspekci ozbrojených sborů ( http://www.gibs.cz/ ).

zzzlatokopka

Pokud podáte trestní oznámení na ppříslušníka PČR, tak to policiie neřeší, řeší to její nadřízený orgán a toho se policisté oprávněně obávají.

Vzhledem k tlaku médii se to pod koberec nezametá, ale ani se to do médii nekomentuje.

Pokud máte důkaz a nechala jste se ošetřita už v nemocnici oznámila co se vám stalo, věřila bych v úspech žaloby.