Tereza S

Je mozne zalozit si ucet u jine banky a vyuzit pripadne kontokorent v pripade, ze ho mam jiz zalozeny jinde?

Mam ucet u Airbank a zde zapnuty kontokorent.
Nicmene si chci zalozit ucet u Equa bank a tam kontokorent vyuzivat tez – je to mozne? Jsou zde nejake limity?

Nejlepší odpověď
nyjono

Možné to je, počítej ale s tím, že banka nedává kontokorent automaticky a často čeká nějakou dobu po založení účtu, aby viděla, kolik Kč přes účet projde.
Také úroky na kontokorentu jsou vysoké, Cca 20%.

Další odpovědi
cochee

Otázka je malinko zmatená nebo nedostatečná.
Kontokorent je samozřejmě produkt konkrétní banky k běžnému účtu, který nabízí ona sama, nelze použít kontokorent banky A k BÚ banky B, ovšem zajisté banka B nabízí rovněž kontokorent k jí nabízenému BÚ. Samozřejmě, pokud by snad osoba užívala např. dva běžné účty, každý od jiné banky, může mít u obou sjednán kontokorent, ovšem samozřejmě každý od „své“ banky.

Dochy

Možné to je, ale také je možné, že se banky na úvěry u jiných institucí budou ptát (vč. kontokorentu), takže už získaný kontokorent může negativně ovlivnit ochotu banky povolit další.