Je možné žalovat stát za odebrání konopí pro svoji potřebu?

Pokud to někdo používá opravdu jen pro svou osobní potřebu a na zlepšení zdravotního stavu. PČR to zabaví a je mu se zhorší zdrav. stav, protože mu vzala léčebný prostředek. Pokud by mu to nechali, žil by relativně zdravě a neměl problémy.

Nejlepší odpověď
mosoj

No jo, ale v seznamu registrovaných léků není !
Doplňuji:
Klidně ať si ho nechá. Mně pomáhá jedině mast s konopím v sádle.

Další odpovědi
zzzzz

Já myslím, že u ústavního by to vyhrát mohl. Dnes se na to už soud dívá jinak, spoustu lidí osvobodil, pro léčebné účely.
Jen aby se toho soudu dožil, při té rychlosti, kterou naše soudy mají ☹

Drap

Nelze. Neni dovoleno pěstovat konopí ani pro svou potřebu.

Reezo

užívání marihuany je naprosto legální, ale jinak než nelegálně marihuanu nesežene člověk.
Stejně tak uživatel u sebe smí mít malé množství, ale už v zákoně není, že legální cestou to malé množství nezískáme…

arygnoc

„na zlepšení zdravotního stavu“

to je blbosť.

konzument konope rozhodne nežije zdravo.
proste je to droga zákonom uznaná ako nelegálna a tým to hasne.

pokiaľ si myslíte, že nejaký výťažok z konope vám pomáha, kupujte ho v lekárni (tj. v legálnych zdrojoch).

ani konzumenti alkoholu, tabaku si nesmú produkovať svoju obľúbenú drogu len tak mírnyx-dírnyx, ale musia za to platiť (dane za kúpu, dovoz i pestovanie, pálenie, pestovanie [napr. viniča]).

takže nejaké pestovanie konope pre vlastnú potrebu by nemalo vôbec existovať, inak budeme musieť povoliť i pálenice (tie súce sú, ale kruto zdanené, na rozdiel od pestovateľov konope) a pestovanie tabaku.

arygnoc

doplním iba jednu maličkosť:

prítomnosť thc v krvi je takisto ako alkohol neprípustná pri vedení motorového vozidla.

nikotín, teín, kofeín sú látka prípustné.

minimálne na roveň alkoholu je tým pádom thc stavané.
človek neblbne iba z chlastu, ale aj u konope.

neexistuje užívanie drogy pre zlepšenie zdravotného stavu, ak by tomu tak bolo, boli by tieto drogy v lekárni dostupné.