Sarkaaa

Je možné vzít si žehličku na vlasy na palubu letadla?

Nejlepší odpověď
Malvína

V přiloženém odkazu je uvedeno, že kulmu či fén je dovoleno vzít si s sebou na palubu. Domnívám se, že u žehličky na vlasy, která spadá do této kategorie, nebude problém.

Zdroj: https://www.es­ky.cz/tipy-pro-cestovatele/le­tenky/zavazadla/co-si-muzete-vzit-do-letadla

Další odpovědi
Edison

Já jen doplním, že většinou je hmotnost palubního zavazadla omezena na 8 kg. Včetně hmotnosti zavazadla. A ještě pozor na rozměry, včetně koleček. Většinou se tyto parametry liší podle společnosti, takže doporučuji zjistit předem. A těch 8 kg není mnoho. Mě to vychází tak na kufr (a to mám hodně lehký), bundu, tašku s práškama a kosmetikou, pytlík s tekutinama, foťák s objektivama, notebook bez příslušenství a jsem tak na hranici.

Arne1

Ano, ale za letu asi nebude možné ji používat.