Kazatel

Je možné vzít si sebou do kostela zvíře? Vždyť je to také božské stvoření, ne?

Odpovědi
sesednizkola

„Venku zůstanou psi a kouzelníci.“ Fanynka

„Možná, že vývoj pozmění tuto praxi, ale zatím je zvířatům vstup do kostela zamezen. Výjimkou by mohli být psi, kteří doprovázejí slepce nebo jinak postižené lidi. Tito psi jsou cvičeni na „slušné chování“ na veřejnosti a svého pána doprovázet musejí. Ale i v takovém případě je dobré zeptat se na to kněze.“

Zdroj: http://m.tachov­skafarnost.cz/vi­te-co-delat-/jak-se-chovat-v-kostele/

Sente

U většiny církví je to výslovně zakázáno. Duši zvířatům nepřiznává snad žádná. Nicméně, je to často na rozhodnutí konkrétního duchovního, ale odpověď bude pravděpodobně ne.

pentoda

Ne, není to božské zvíře, je to v tomto případě Boží tvor! A je pravda, ačkoli má svou duši, církve to, coby dogmatici, neuznávají. Tudíž tvor bez duše. Jinak ale asi na jejich uvážení. Ne zvířat či majitelů, ale fláterníků!!