ptáč

Je možné vyvolat nemoci nebo jejich příznaky u zdravých lidí užíváním léčebných nápojů, bylinkami?

Lze např. získat bronchitidu, chudokrevnost, tuberkulózu kumysem, který se používal na léčebné účely – bronchitida, chudokrevnost, tuberkulóza, jako např. v sanatoriu Kníže Josef ve východopolském Nałęczówě? Nebo by bezdůvodné užívání plodů ostropestřce vedlo k poškození jater? Je znám podobný případ?

Nejlepší odpověď
dr.luha

Všeobecně platí – malé dávky léčí, velké mají opačný účinek. Např. náprstník, ocún, kurare, adrenalin atd.

Další odpovědi
Agneta

Bylo by možné vyvolání nějaké alergie :D