Raddd

Je možné vyvážet zboží z Ukrajiny přímo do EU (Italie)?

Je možné, abych jako Česká firma koupil zboží na Ukrajině a vyvezl ho přímo do jiného státu EU bez toho abych jej musel nejdříve dovezt do ČR a proclit, popřípadě musel platit DPH ? Jak by měl tento obchod správně proběhnout a co vše je potřeba udělat a na co si dát pozor? . Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
petra15

Práve vcera hlásili, ze to má být mozné, kdyz né uz ted, tak v prístích dnech…a navíc hlásili, ze dají Ukrajine 30 miliard € (chteli dát 15)…Já si myslím, ze to jsou jen politické kecy…„protiRusku“, ze to vubec ani nejde…

Další odpovědi
anonym

Je to možné.
Na ´vstupní´ celnici (např. na hranici UA-SK) ´umístíš´ zboží do tzv. vnějšího tranzitu, takže je bez okamžitého proclení provezeš až na místo určení – a tam proclíš.