tatanka

Je možné vyřešit dopravni přestupek na oddělení městské policie v jiném obvodě než v kterém byl spáchán?

Nejlepší odpověď
Drap

Většinou ne. Zkus to, někdy se podaří dohodnout.

Další odpovědi
Hans51

Zákon č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů, stanoví v § 55 odst. 1, že k projednání přestupku je místně příslušný správní orgán, v jehož územním obvodu byl přestupek spáchán.

Pokud však budeme zákon číst dále, narazíme na ustanovení § 55 odst. 3, které říká, že místně příslušný orgán může k usnadnění projednávání přestupku nebo z jiného důležitého důvodu postoupit věc i bez souhlasu účastníků řízení jinému věcně příslušnému správnímu orgánu, v jehož územním obvodu se pachatel zdržuje nebo pracuje.

Teoreticky by mohla přicházet v úvahu dohoda, jak píše Drap, ale bylo by nutné ji podpořit argumentací, která by vedla k závěru, že postoupení je odůvodněné (vizte výše).