Slávek

Je možné vést v probíhajícím insolvenční řízení standardní soudní řízení na základě žaloby k určení existence nároku?

Dobrý den, jsem bývalý zaměstnanec karlovarské porcelánky, ve které se mi stal v minulosti pracovní úraz. Mé majetkové poměry a plná invalidita z úrazu se nyní změnila. Nyní jsem pouze částečně invalidní. Obrátil jsem se proto s žádostí o úrazovou rentu na pojišťovnu předtím řešící v souvislosti vzniklé náhrady. Sdělili mi, že na nějakou výši renty nárok mám, ale tento nelze v současné přesně určit a oni ho nemohou pro právní nepřesnosti stanovit, a proto nic zatím hradit nebudou a že si mám podat žalobu k určení výši renty u soudu. Je v současné době vůbec možno vést soudní řízení na základě žaloby, když je karlovarská porcelánka v insolvenčním řízení? Kdo by se v této věci žaloval, Karlovarský porcelán a nebo insolvenční správce, a u jakého soudu, Okresního soudu v Karlových Varech nebo u Insolvenčního soudu v Praze? Moc děkuji za radu. Němeček.

Nejlepší odpověď
standa

Odpovím pouze k té procedurální části otázky:

  • žalovaným bude stále ten samý subjekt Karlovarský porcelán, a.s.
  • z titulu insolv.řízení však subjekt bude u případného soudního řízení zastupován insolvenčním správcem, kterým je společnost PRO-KONKURS v.o.s.
  • žalobu adresujte k soudu dle místně příslušné působnosti k sídlu dlužníka, tedy do Karlových Varů