Butters_xD

Je možné ve velkém měřítku vyrábět pohonné hmoty z plastových odpadků ?

Odpovědi
Kepler

Ve velkém měřítku ani ne, zase tolik vhodného plastového odpadu není, ale technicky to lze. Nejčastěji depolymerizací PE a PP. Výsledný produkt by se měl ale přidávat do paliva jen v malém procentu, nebo by se na to musel vyvinout nový zážehový motor. Ovšem diesely a turbíny sežerou skoro všechno.

cochee

Doslova před pár dny ukazovali ve zprávách depolymerizační jednotku, nějaký patent českých vědců – jednotky jde ještě fyzicky zvětšit, anebo prostě zvýšit jejich počet – takže je to fakt jen o dostatečném přísunu těch odpadních plastů.