Je možné třeba po 40 letech při nenalezení maturitního vysvědčení někde zažádat a získat nový originál?

Kde? Je to zdarma?

Nejlepší odpověď
annas

Nejdříve bych se zeptala ve škole, zda ještě mají katalogy na škole, nebo zda a komu je předali. Zřejmě okesnímu archivu, zase záleží na tom, kolik mají místa a zda je předali jinam.

Zdarma to není. Jde o duplikát vysvědčení, platí se za něj kolkem.

Ještě odkaz na spisovou a archivní službu.

Zřejmě by katalog měl být ještě veškole. Ale vzpomínám si, ž my jsme do okresního archivu předávali materiály dříve, měli jsem na škol málo místa. Okresní archiv nám vyšel vstříc.

ttps://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:xh3ZVZSY­RyYJ:https://skolstvi­.kraj-lbc.cz/getFile/ca­se:show/id:114282+&cd=1&­hl=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b

Další odpovědi
Drap

Ano je to možné. Lze požádat o vydání kopie příslušnou školu, nebo tam kde je archiv uložen, pokud byla škola zrušena. Toto bývá převážně zpoplatněno.

ivzez

Ne, „nový originál“ získat nelze.
Je možné získat duplikát, obvykle „za pár korun“.

Katolog by ještě měl být ve škole, kde jste
odmaturoval. Zavolejte si tam a domluvte se, kdy si
pro duplikát maturitního vysvědčení můžete přijít.
(Katalog nemusí být po ruce, proto radši předem volat.)

A cestou ze školy bych doporučila si rovnou
nechat zhotovit pár ověřených kopií.

Poznámka:
Před pár lety jsem ve škole platila hotově 50 Kč.
Radši se předem zeptejte, jestli můžete zaplatit hotově
nebo jestli bude potřebný kolek.

da ny

Pokud škola zanikla, měl by být někde archivován seznam žáků, absolventů.
Zkuste spádový, krajský školský úřad.
A ano, originál je jen jeden, dále jen duplikát, kopie.
Počítala bych s poplatkem za vystavení duplikátu.