registronic

Je možné studovat dálkově VŠ a zároveň prezenčně SŠ?

Dobrý den, mám maturitu a rád bych studoval dálkově VŠ, ovšem také bych rád zůstal na své druhé SŠ, kde jsem již ve druhém ročníku. Je to hlavně proto aby mi zůstal status studenta. Je to možné? Děkuji

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud tě na VŠ přijmou a otevírají daný obor pro dálkové studium, možné to je.
A taky je, koneckonců, možné, aby sis na té SŠ vyřídil individuál…
😉

Další odpovědi
Emefej

Pokud během prezenčního studia SŠ zvládneš dálkově i VŠ, tak ano.

ivzez

Kvůli statusu studenta není nutné souběžně s VŠ
navštěvovat druhou SŠ.
Řada VŠ přiznává status studenta
i studentům v kombinovaném (dálkovém) studiu.

Něco jiného by bylo, kdyby druhá SŠ nabízela
obor, který na VŠ nenabízejí …

Shrnutí:
Je to možné, ale zbytečné.

trpaslicek

Některé VŠ i při dálkovém/kombi­novaném studiu dávají statut studenta.