luckykubrt

Je možné stavět domy tak, aby fungovaly jako minifarmy?

Aby v nich byla řízena výroba přes počítač a 3D tiskárny a každý by si mohl vytisknout to, co potřebuje.

Odpovědi
Mc Merkurion

… možné je všechno, dokonce takové „soběstačné“ domy již byly experimentálně postaveny, zatím se ale zaměřovaly spíše na recyklaci tepla, kyslíku a vody, je jasné, že v rámci recyklace vzduchu a vody zde byly vysázeny zelené plochy, takže v menší míře dochází i k soběstačnosti v potravinách … ohledně tiskáren je to zatím obor pana Verne …

Kepler

Žádný PC ti nenadojí mléko, neostříhá ovce a nezažene vlky. Chtěl bych vidět, jak si vytiskneš vajíčka. Tedy ty slepičí…

luckykubrt

Kepler: Tak, že by jsi zadal do počítače výrobu vajíčko a v 3D tiskárně by se vytiskla. :) Samozřejmě, že by museli být v 3D tiskárně potřebné ingredience (podobně jako je tomu v normální tiskárně). U.S. Army bude údajně živa především ze 3D tiskáren už jsem to tu kdysi dával. Jen by bylo dobré, kdyby to bylo možné pro všechny. 😉