annas

Je možné, sedí-li člověk na 2 židlích, že je to člověk 2 tváří, ale i 2 duší, proto se mnohem víc sžírá nenávistí?

Erich Maria Remarque „Nenávist je kyselina, která rozežírá duši.“

„Zlo není to, co vchází člověku do úst. Zlo je to, co z nich vychází.“´ Paulo Coelho

Obrázek:
https://pixaba­y.com/cs/um%C­4%9Bn%C3%AD-%C4%8Dern%C3%A1-marker-z%C3%A1hada-tajemn%C3%BD-388901/

Nejlepší odpověď
led

„Je možné, sedí-li člověk na 2 židlích, že je to člověk 2 tváří, ale i 2 duší, proto se mnohem víc sžírá nenávistí?“ a teraz si predstavte šéfa podniku a šéfa pracovných odborov (zástupcu zamestnancov) v jednej osobe. Aj to sa stáva. Môže takýto človek sedieť za stolom z oboch strán, alebo prebieha k tej, ktorú stranu zastupuje. Má 2 tváre a 2 duše, to buď sa zaživa sebazožeria, alebo sa rozíde v pokoji na úkor oboch strán.

Další odpovědi
Drap

Možné to je ale ne nutné. Pokud však někdo takový je, tak ho upřimně lituji .Je stále ve stresu. Nemusí to tak vždy bít, že je přímo sžírán, ale i tak je ve stresu. Sedět na dvou židlích je ošemetné Daleko lepší je sedět pouze na jedné a dělat vše pořádně. Pokud je již vše hotovo, tak může přesednout na další židli.

johana 56

Člověk, sedící na dvou židlích, nemusí být vždy sžírán nenávistí.
K pěstování si této vlastnosti poslouží i sezení na ‚škokrleti‘.

Může to být také „sluha dvou pánů“. Jedna tvář, jedna duše, jeden cíl. Vlastní prospěch…

Při rozbití jedné židle/znelíbení se pánovi/, zůstává rezerva. A co víc si přát, pokud se daří oběma…

"Nelze popřít, že zlo se ihned stane vlastním, totiž tím, že roznítí zlo ve vlastní duši.“
Carl Gustav Jung

zjentek

Ano a tito lidé si u aerolinek musí kupovat DVĚ LETENKY pro sebe.

Kepler

Nemusí to být člověk nenávistný, ale taky hamoun, nebo egocentrik. Nebo má jen obrovské poprdí, a to i v přeneseném slova smyslu.

gagaga

aha..tak ja, kdyz ctu ted zjenteka, tak vlastne sedim dohromady na ctyrech zidlich..

gagaga

An., ja tu otazku asi nepochopila..beee
ale : ja sedim na 2 zidlich
jednu mam v Cechach, druhou v Nem…vsak Vy vite
obe zidle mam stejne rada..kdyz sedim na jedne, uz se tesim na tu druhou :)
asi pred 10 lety jsem si chtela zazadat v Nem. o jejich obcanstvi, ale zaroven ponechat svoje
a tehdy me prave na urade rekli, ze jejich dostat muzu, ale Ceskeho se musim vzdat, ze nemuzu sedet jednou prdeli na 2 zidlich
tak jsem ho nechtela..no, a po par letech zmenili zakon, a po absolvovani jejich testu, mam obcanstvi dvoje..2 pasy, 2 obcanky..k volbam chodim v obou statech..hihi
miluji ty moje zidle a nechci se nikdy vzdat ani jedne
a nenavist? tu znam jen jako slovo..prisaham, ze pri mych 52 letech me nikdy
nepotkala..ani z me strany, ani z jine..nemam ve svem zivote zadneho cloveka, ktereho bych nerada potkala
a tak jsem vychovala i sve syny..jen tohle jsem po nich v zivote chtela..aby nikdy pred nikym v zivote nemuseli uhnout zrakem..a dari se :)
to mate misto mailu, an..hihi..

  • iv-

led

a vôbec, vyberte si, ktorý palček vám viac ide k humoru https://www.go­ogle.sk/search?q=pal%C4%­8Dek+ok&clien­t=firefox-b-ab&tbm=isch&tbs=rim­g:CU2OprJaYYC­DIjgwsdD62MZ1mW­GGhB9OihXxB-5UlRdFcbY8_1QRe­QOt4owUqT28b4ZB_1nmC­_1B5WYZCXMY59Aw­WNpZyoSCTCx0PrYx­nWZEVbQDIgSfaJ­bKhIJYYaEH06KFfER8A­NO-mkXUtYqEgkH7lSVF0Vxth­HTcZsGLZAK7CoS­CTz9BF5A63ijE­Seww80p6R26KhIJ­BSpPbxvhkH8R1-ScLeCNKR0qEgme­YL8HlZhkJRG_1kEX0e­ybavCoSCcxjn0DBY2ln­EQPFyCJ8X1Ms&tbo=u­&sa=X&ved=0ahU­KEwixhsq4jeTY­AhWPa1AKHQfxA­dEQ9C8IHw&biw=1067&b­ih=699&dpr=1.5

gagaga

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i­mages?q=tbn:AN­d9GcSlIXSc1M3O­Aoxf4iKwOZtXZil­RFboa3veoTC_89QPER-QdClR2