Středová

Je možné se ve 12 letech naučit balet?

Miluji tanec přesněji balet. Má matka říká že není nejmenší šance abych ve 12 letech mohla tančit… Moc mě to vzalo. Vím že se do opery a tak asi nedostanu ale můj sen je prostě tančit… Jak se to naučím? Není už moc pozdě?

Nejlepší odpověď
annas

„Nejlepší je samozřejmě začít s baletem co nejdřív. První přípravné ročníky se otevírají už pro čtyřleté baletky a baleťáky. I když už jste ale dávno z dob školkových i školových vyrostla, nezoufejte. Balet je vášeň, otevírá se tomu, kdo o něj stojí – nezávisle na věku a dispozicích. “

http://www.in­teligentni-zena.cz/zdravi/fit/jak-zacit-s-baletem-v-dospelosti/"

Smiřte se s tím, že primabalerinou se asi nestanete, ale pokud máte chuť něco dělat, nikdy není pozdě.

Můžete začít v každém věku, tančit jen tak ze zájmu kvůli tomu, že vás to bav, něco se naučit. .

Pohyb je pro každého,, snad jde jen o základní kurs, neznám náročnost kursu, ale řekla bych, že jde jen lzáklady, o tanec spíš jen pro zábavu, radost z pohybu.

Viz odpověď led u otázky

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muzu-zacit-chodit-v-13-letech-na-balet-posledni-dobou-me-to-hrozne-laka-ale-neumim-provaz-rozstep-a-tak-dale

Ale uvedom si, chce to veľa driny, námahy, nielen fyzickej, ale aj duševnej, pokiaľ to berieš vážne. Žiadne ulievanie.
Baleťaci hovoria: pokiaľ necítim fyzickú bolesť, únavu, tréning nie je tréning, ale len ľahká rozcvička. Cvičiť treba, aj keď telo, hlava, nechcú, pretože ak vypadneš z tempa, ťažko sa to dobieha, treba potom vydať viac energie.

Další odpovědi
Kelt

Pokud ses rozhodla, tak začni jednat. Přihlas se do kroužku a dělej to, co ti řeknou . Možná jsi v sobě objevila spící tanečnici. Ale pamatuje 1 % talentu a 99 % dřiny dělá úspěch.

ivzez

Něco se naučit dá, obzvláště, máš-li talent,
ale osmiletý náskok ostatních se podle mne dohnat nedá.

Snad by ses mohla dostat k výrazovému tanci.

kelley

Naučíš se to tak, že budeš chodit do kurzu. Makej a nenech se NIKÝM odradit. Ať ti říká co chce a ať je to kdo chce. Slyšel jsem i o klukovi co začal v patnácti a dostal se až do ND…