Lorrien

Je možné se v mých 15 letech přeučit písmo??

Já totiž strašně škrábu a při rychlém psaní je to téměř nečitelné. Jdu na střední školu, takže by to mohl být celkem problém :(

Nejlepší odpověď
Drap

Jedině se sama snažit a cvičit.

Další odpovědi
bolak

Vykašli se na nějaký přeučovaní, SŠ je jiná liga, přemluv rodiče ať ti koupěj notbuka, nauč se všema jedenácti a máš vystaráno.

Ostatní budou doma luštit vlastní škrabopis, pak jim to pochčije pes a maj smůlu. Ty budeš mít všechno pěkně úhledně napsaný v notepadu a až bude písemka, nemusíš se s tím nikde vypisovat, jenom si dáš CTRL+C, CTRL+V, hodíš to všechno malým písmem a máš tahák hotovej za 2 minuty.

A navíc si mužeš dokoupit i mikrofon, a celej výklad učitele si ještě nahrát do zvukovýho souboru. Když pak doma vytáhneš „zápisky“ a nebudeš něčemu rozumět, pustíš si nahrávku a hned bude jasno…

anonym

Lorrien, máš pocit, že v 15 letech toho máš už za sebou tolik, že nejsi schopná se něco naučit? Na SŠ budeš muset psát dost rychle a co po sobě nepřečteš, to se zkrátka nenaučíš. Nezbývá Ti nic jiného než se buď naučit číst svůj škrabopis, nebo se naučit psát tak, abys svoje písmo přečetla. Neboj, když se chce, tak jde skutečně všechno.

Protiva

V 15 se samo dost dětí přeučuje na tiskací písmo. Já s tím mám velmi dobrou zkušenost. Za 2÷3 měsíce si na psací ani nevzpomeneš.
Ale POZOR!! někdy Grafolog vyžaduje psací písmo!
Já psacím už neumím a grafolog mi někam napsal " nelze vyhodnotit", nebo něco podobného.

quentos

Všechno je možné, stačí chtít.

arygnoc

začnite písať plniacim perom.
to Vaše písmo (ruku, písmo ako také nie, ale tú ruku) zúhľadní.
a trpezlivosť, píšte pomalšie.
venujte sa tomu nie preto lebo musíte, ale preto, lebo chcete.
a trénovať.