Avatar uživatele
Registrovaný

je možné se v dnešní době uplatnit jako malíř nebo něco podobného?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Floosi00, ta možnost existovala, je tady a vždy tu bude. Je jen otázka, proč se vlastně takto ptáš. Má z toho pocit, že Tvá představa není nijak vyhraněná, to znamená, že si spíše teprve zjišťuješ možnosti.
V každé době byla konkurence a jen Ti hodně dobří se skutečně prosadili. Dnes je to kromě talentu i o zákulisních tazích, kdy se může uplatnit umělec se sice menším talentem, ale se silnějším zázemím, které ho vynese do popředí. V takovém případě dá skutečnou hodnotu takovému dílu až historický pohled. Bude na našich potomcích, aby oddělili umění prosazované od skutečného.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Je více uměleckých profesí které jsou stále třeba. Musíš se dívat čím by ses chtěla živit, komu to prodáš a jak je to pro tebe těžké neustále bojovat s konkurencí. Tam kde se uplatňuje výtvarný cit je hodně velký nával. Lidé své schopnosti rádi přeceňují takže se snaží prosadit se i tam kde jsou jiní lepší a myslí si že to jsou snadné peníze. Je to dost o nervy a já osobně se tomu vyhýbám. Z mé praxe musím říci, že muži jsou vlezlejší a bezohledněji se ženou po nejlepší práci. Mně osobně by vadilo vnést do vlastní srdcovky konkurenční boj nebo existenční nutnost, takže si vydělávám tím, co umím dobře a zároveň k tomu nejsem citově vázaná. Malovat si můžeš doma a živit se něčím méně náročným. Všechno co jsem namalovala si někdo zamiloval a koupil a přitom to neopustilo předem můj byt. Uplatníš se tedy podle své "posedlosti" věnovat se své vyvolené práci. Já osobně bych nechtěla na sklonku života zjistit že mne ono umění vzalo všechen čas který by chyběl jinde.
Spoléhat se na "známé" je krátkozraké, protože všichni takoví tě opustí hned jak z tebe přestane být "beránek otřes se", když toho umíš dost, uplatníš se víc.


Avatar uživatele
Zlatý

Když se úspěšně vyučíš a získáš dostatečnou praxi, budeš mít určitě dobré uplatnění. Poctivé řemeslo bude mít vždycky zelenou. Meloucháři už nejsou ve fóru.


Avatar uživatele
Zlatý

Jde o to, v jaké podobě. Možná tak jako malíř pokojů nebo atrakce na Karlově mostě. Téměř s jistotou ne jako malíř obrazů. Je potřeba vidět reálně dobu, ve které žijeme. Jestli máš estetické cítění, talent a nápady, orientuj se spíš na počítačovou grafiku a fotografování. Uplatnění můžeš najít při tvorbě www stránek, různých prospektů, prezentací, přání, kalendářů, grafiky k reklamě, scénografie, návrhy výstavních expozic a pod.


Avatar uživatele
Stříbrný

Pokud máš opravdový talent a dobré známosti, tak to samozřejmě lze. Také záleží jako malíř čeho. Zda chceš projevit talent na plátně, o čemž bych řekla, že je složitější, nebo zda chceš malovat kresby například do pokojů. Známosti, kontakty, talent a konzervativnost to hodně podporují.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2597
Zlatý Drap 1748
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 756
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 542
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.