Marťas2

Je možné se úplně vyléčit z epilepsie?

Dobrý den, trpím epilepsií již 14,5 roku. Pořád musím brát prášky, které zabraňují docela úspěšně záchvatům. Je však možné se z toho vyléčit úplně? Tak, abych prášky nemusela brát?

Nejlepší odpověď
anonym

Epilepsie je onemocnění léčitelné a dokonce i vyléčitelné. Vyhlídky pacientů s epilepsií jsou závislé na příčině problému, jejich věku při objevení prvních záchvatů i včasnosti zahájení odpovídající léčby. Správně zvolená a fungující léčba dokáže výskyt záchvatů zcela potlačit. U více než poloviny pacientů lze od ní postupem času dokonce zcela upustit.

Zdroj: http://www.ule­kare.cz/clanek/e­pilepsie-1058