bolak

Je možné se předávkovat česnekem?

Myslím tak aby to ohrozilo člověka na životě. A pokud jo, kolik je ta kritická dávka?

Nejlepší odpověď
Agneta

ANO !
Každopádně! Denně se smí jen dva stroužky. No dobře jak u koho, ale to už je něco jiného:D

Další odpovědi
briketka10

Mě česnek nic nepůsobí, ale velký množství nesnesu,
protože po něm mám zažívací potíže, jinak ho mám
moc ráda v pomazánce apod.

Alergie se může projevit také při pouhém vdechnutí prachu z česneku
nebo sušeného česneku – v tom případě počítejte s vodnatelnou rýmou
nebo astmatickým záchvatem.Vraťme se tedy k otázce – jíst česnek nebo nejíst? Jak jste na tom vy? Napište nám, co dobrého – nebo naopak nepříjemného – vám česnek způsobil.

jinak je česnek prospěšný zdraví :
http://www.aler­gieaja.cz/infor­mace-a-clanky/cesnek-jist-ci-nejist.html

zzzlatokopka

Myslím si, že pokud by ho člověk hodně snědl, tak by ho vyzvracel, takže by se neotrávil.

terry

Česnek snižuje tlak, tak pokud ho má někdo nižší, jisté riziko tu hrozí.
Ale jaká dávka je kritická, to opravdu nevím. Znám jednu paní, užívala potravinové doplňky, spletla si dávkování a brala česneku 7×víc, než je doporučená dávka a málem to s ní seklo.
Doplňuji:
A taky není česnek jako česnek, že jo ?

mosoj

Česneku smíš tolik, kolik snese tvůj žlučník. Jestli se ale nemýlím, tak to platí pro vše.