kajicek94

Je možné se odvolat proti vypovězení pojistné smlouvy ze strany pojišťovny?

Zdravím,
mám pojištění právní ochrany u ČSOB Pojišťovny. Za dobu trvání pojištění jsem několikrát ohlásil pojistnou událost. Vždy bylo řešeno právníky Axy, kteří ČSOB Pojišťovně zajišťují asistenční služby. Po poslední škodní události mi však ze strany pojišťovny přišlo vypovězení pojistné smlouvy, že na to mají ze zákona nárok. To samozřejmě respektuji, že postupují dle zákona, ale s jejich rozhodnutím nesouhlasím.
Uplatňoval jsem pojistné události, které byly vždy nahodilé a škodové, resp. jsem se nedopustil žádného pochybení, ale domnívám se, že již pro ně nejsem rentabilní klient.

Je možné se odvolat proti vypovězení pojistné smlouvy ze strany pojišťovny?

Děkuji,
kajicek94

Odpovědi
elkon

Odvolání nemá smysl, protože kvůli častému pojistnému plnění, nejste pro pojišťovnu výhodný klient a podle zákona může smlouvu vypovědět.

Drap

Samozřejmě, odvolání je možné. Můžeš se v podstatě odvolat proti čemukoli. Ovšem výsledek je téměř jistý. Pojišťovna to neuzná.

Dochy

A nemohl bys zkusit právníka přes to pojištění právní ochrany??? 😉

Arne1

Musíš sjednat novou pojistku, nejlépe u konkurence.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Arne1

Dochy: V pojištění právní ochrany bývá jedna výluka – nelze použít proti vlastní pojišťovně.

xiperio

Nejprve je potřeba si dobře prostudovat smlouvu a všeobecné podmínky. poradit se s někým jestli je tam šance na úspěch. A potom případně podat žalobu na neoprávněnou výpověď ze strany pojišťovny k soudu. Ony to některé pojišťovny (ze jména u klientů, kteří se jim nevyplácí), uplatňují. Spoléhají, že jsou neznalí práva, že to tak nechají a nebudou se bránit. Nebo si najděte jinou pojišťovnu, třeba ještě pro Vás výhodnější.