terry

Je možné se naučit Tai chi sama? Třeba nějakou jednodušší sestavu. Nebo je nutný kurz. Pro nauku dýchání apod. Díky.

Doplňuji:
Už jsem na kurz chodila. U nás je jen 1 cvičitel. Ale pak jsem nastydla, cvičit se nedalo. Těžko se mi dýchalo, kašlala jsem a rušila ostatní. Po pauze jsem už nedohnala zpoždění.
Tomu jsem se chtěla vyhnout.

Nejlepší odpověď
BandiOl

Je mi to líto, ale sama se to nenaučíte.
Zafixujete si pohybové chyby a ty se pak těžko opravují.
V tajči se jedná o neustálý pohyb. Nemusíte hledat nejlepšího mistra na světě, naučit Vás může i pokročilejší cvičenec (praxe kolem 3–5 let).
Doplňuji:
Doplňuji: Rýma netrvá věčně bude další kurz. Do současnosti jste žila bez znalosti tajči, tak to vydržíte ještě tu krátkou dobu. Buďte trpělivá.

Další odpovědi
Drap

Lze se naučit i sama, ovšem je třeba dát dobrý pozor na naučení špatných návyků. Je třeba si sehnad doprou a pokud možno podrobnou literaturu

gino87

Podle mě je pro dobré naučení se základům tai-chi nutný dohled mistra, který bude opravovat tvé pohyby, podobně jako u primárně bojových umění.