Je možné se naučit nebo vycvičit hlasivky abych uměl alespoň trochu zpívat?

Dobrý den. Června tohoto roku jsem si začal jen tak zpívat a zjistil jsem,že mi to trochu jde ale není to žádná sláva – jinak mám hrubý hlas,je mi 15. Vyšší tony některé mi jdou,ale ty úplně vysoké nedávám. Je možné,že kdyby častěji zpíval,že bych si vycvičil hlasivky a pak bych zpíval lépe nebo by se pak ty hlasivky protáhly a zpíval bych hodně dobře? Nechci být zrovna nějaká „SUPERSTAR“ ale chci umět zpívat.

Odpovědi
DIH

To nevím jestli vycvičit ale ve studiu to dokážou udělat bez cvičení, mají na to techniku, Madonna takhle zpívá řadu let..

KatkatkaW

dá se to jistým způsobem vycvičit, ale když začínáš tak pozdě, nic extra z toho asi nebude. doporučila bych ti najít si někoho zkušeného kdo by tě to učil, nebo třeba do hudební školy atp.. možná se to nezdá, ale takový učení dělá hodně. já chodila do zpěvu 7 let, hodně jsem se tam naučila a bez těch hodin bych na tom bývala byla mnohem hůř. teď už nechodím, a musím konstatovat, že se na mých hlasivkách projevilo zhoršení. je potřeba cvičit, cvičit a mít nad sebou někoho kdo poradí.

Nuk nuk

Možné to je a nezáleží to úplně na věku. Navíc v 15ti ještě není vůbec pozdě. Ovšem chce to někoho, kdo Tě povede a bude kontrolovat, jestli cvičíš správně. Existují i soukromí učitelé zpěvu nebo různé individuální kurzy, možná by stálo za to, někoho nebo něco takového si najít.

led

Učiť sa spievať nie je nikdy neskoro. Pokiaľ spievate vo vlastnom tónovom rozsahu, väčšina spevákov nemá takú širokú škálu ako Yma Sumac:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Y­ma_Sumac
http://www.you­tube.com/watch?v=R-C7jZfAQ34
http://mp3sku­ll.com/mp3/yma_su­mac.html
niektorí majú dokonca zachrípnutý hlas ako Dalibor Janda
http://videokli­py.loveme.cz/cz-sk/dalibor-janda-modre-nad-hlavou/
dôležité je držať melódiu, nie ako známy „Vtieravý vymetač kastingov“ Pátrovič
http://www.ak­tuality.sk/cla­nok/187123/ta­lent-vtieravy-vymetac-kastingov-je-spat/
rytmus a hlavne neznásilňovať hlas a nenapodobnovať iných. treba byť sám sebou.
Treba spievať stále, kde sa dá, počúvať sa sebakriticky a opravovať chyby. Človek spieva buď preto, pretože cíti potrebu spievať, alebo spieva pre peniaze.
Začať treba najprv hlasovou rozcvičkou, stupnicu, trénovať dych (veľakrát speváci nezvládajú spev, pretože nevedia správne dýchať).

marci1

Pokud chceš zpívat jen tak, pro radost, tak tréninkem by to šlo jistě zlepšit. Člověk si může zpívat, i když to není přímo třeba Gott. Zpívám si každý den a je to super ! Doporučuji ! 🙂

ivzez

Hlas se dá zdokonalit vždycky (v každém věku),
mnohem důležitější ale je hudební sluch.

Doporučuji začít pod dohledem odborníka
v základní umělecké škole (já jsem v ní začínala až v 19 letech,
do té doby jsem za sebou měla jen dva sbory).

Dobrou technikou se lze dobrat zvětšení hlasového rozsahu
(hloubky i výšky), dokonce lze docílit i určité změny barvy hlasu.
Doplňuji:
Odborníka nedoporučuji kvůli Superstar.
Špatnou technikou si můžeš poškodit hlasivky,
případně se úplně připravit o hlas.

anonym

Jistě.Jde to.Chodím taky na zpěv.Musíš si začít zpívat třeba lidové písně , např holka modrooká, šla Nanynka do zelí atd… Pak můžeš pokročit na ty dtarší např. ABBA , Modern Talking, atd… Já si ted´ zpívám už moderní písně, měl(a) jsem taky takový problém, ale ted´ si zpívám i u vaření, v koupelně, když sem, sám(a),sice sou to trochu trapný písničky ale takhle se mi to učilo nejlépe.Nebo když hraješ na nějaký nástroj, udělej to´n , a zkus ho vyzpívat.