bolak

Je možné se domluvit se zdravotní pojišťovnou?

Když dostanete od doktora třeba lék v ceně 500Kč, kterej je na předpis bez doplatku, ale nezabírá vám, ALE existuje jeho alternativa, která stojí cca 400Kč, zabírá vám, ale lékař vám ho nemůže předepsat, protože je tento lék volně k prodeji v lékárnách za oněch 400Kč, je možné se domluvit se zdravotní pojišťovnou o jeho proplacení?

Logicky by to jít mělo, protože vy jim vlastně ušetříte 100Kč za každé krabičce, jenže co je logické a jak je to pak v praxi jsou dvě různé věci, tak se raději ptám jestli někdo z vás nemá tu zkušenost.

Nejlepší odpověď
mosoj

Než se domluvíš tak umřeš.

Další odpovědi
Drap

Logicky ano, ale prakticky to nefunguje.Pokud by se podařilo lékaři obhájit že tento lék je nezbytný, tak by to teoreticky bylo možné.
Nepřemýšlej o tom. Léky ve volném prodeji jsou vždy dražší než předepisovaná alternativa.