Kelt

Je možné reklamovat výrobek, který někomu způsobil škodu?

a chtít po výrobci náhradu?
Vzpomněl jsem si na případ, kdy jeden člověk vyhořel, utrpěl velkou ztrátu a příčinou vzniku požáru byla nabíječka. Může tedy uplatnit škodu u prodejce, výrobce, nebo někde a chtít po něm náhradu? Lze to soudně vymáhat? No k soudu se chodí s většími prkotinami, ale jak na to může reagovat výrobce? V USA prý vyhrál člověk, který dal do mikrovlnky sušit kočku s argumentem, že to výrobce vyloženě nezakazuje. A vyhrál. U nás je to jiné, ale problém je stejný? Jak to vidíte vy? Děkuji.

Odpovědi
Edison

Reklamace v souladu se zákony včetně škod a nákladů souvisejících s vadou. Pokud to budete schopni prokázat, tak ano.

Dochy

Bude problém prokázat výrobní chybu. Obávám se…