Andre Kiwi

Je možné provozovat e-shop (na základě živ.listu) při stálém pracovním poměru?

Pokud ano, jak je to potom s placením soc. a zdrav. pojištění a s daněmi?

Nejlepší odpověď
ReHu

Určitě ano. Pokud nemáte v pracovní smlouvě uvedeno, že nesmíte. Většinou, pokud se podniká ve stejném či příbuzném oboru.
Na začátku nového roku se udělá účetní uzávěrka a doplatí se příslušná částka.
Část zálohy platí po dobu roku ze mzdy zaměstnavatel.
Daň z příjmu se vypočítá dle dosaženého zisku.

Další odpovědi
venkovan

Lecos je již napsáno, omezený přívýdělek mají zpravidla úředníci státních orgánů, ale opět lze požádat o povolení . A potom až přijde čas, tak si podáte daňové přiznání, kde uvedete jak příjem od zaměstnavatele (vystaví potvrzení), tak z podnikání, vše sečtete, vydělíte, pokrátíte a doplatíte.