IQ tykve

Je možné propojit kabelem dva routery různých typů, aby se dosáhlo signálu i na větší vzdálenost ?!

Doplňuji:
autacek, ano, myslel jsem zvýšit pokrytí,protože ten stávající (v kuchyni) nepokryje signálem dílnu, dvůr,…

Nejlepší odpověď
autacek

Ano, jde to, ale patrně ne stylem jakým myslíš. V případě že bude každá wifi na jiném místě, třeba jedna v přízemí a druhá na půdě, zvýšíš tak pokrytí, ale jejich jednotlivý výkon zůstane stejný. Vzájemné propojení káblem (či vzduchem) je už jen otázka konfigurace.

Další odpovědi
anonym

Nesmysl, buď bych připojil repeter na kabel nebo Wi-Fi AP který příjme a zvětší signál.

Pepa88

Ano je to možné…

A když místo routeru použiješ jiné zařízení, pravděpodobně ušetříš…

confiG

To co pises je mozne, nicmene je treba si router dobre vybrat, pripadne koupit specializovane zarizeni s nazvem repeater. Router jako takovy ma za ukol (hodne zjednodusene) brat signal/internet a ten pak nabizet. Cili pokud mas router ktery nabizi moznost repeateru, dej ho nekam bliz k mistu kam chces dostat signal. Toto misto vsak musi mit dobry signal stavajici wifi. Ten pak bude brat z tveho puvodniho routeru a preposilat ho dal.