kefud

Je možné prodloužit dosah čidla o 4 m?

Jedná se o digitální teploměr se sondou T164: https://mojee­lektro.cz/teplo­mery-a-meteostanice/21739-digitalni-teplomer-se-sondou t164.html?gclid=­EAIaIQobChMIo5WsgZbG7wIV­GZiyCh19mwgXE­AQYDyABEgK2TfD_BwE

Odpovědi
Dochy

Těžko říct. S velkou pravděpodobností je tam digitální čidlo, takže pokud někde ten kabe přesekneš a dobře napojíš, mělo by to fungovat. Pokud je tam analogové čidlo, je dost pravděpodobné že by to ovlivnilo citelně přesnost.

mosoj

Normálně to provést jde. O tom jak se to projeví na přesnosti je třeba znát charakteristiku čidla. Jinak nezbývá nic jiného než to zkusit. Také záleží o kolik metrů chceš ten kabel prodloužit!!
Digitální čidlo? Co to je? Nesmysl!! Běžně se jedná odporové čidlo s různými charakteristikami. Jsou i jiná čidla ale digitální?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Mosoj:
To Tí tak chybí představivost? Třeba:
https://www.gme­.cz/ds18b20
Zkrátka integráč, ve kterém je vše. Přivedeš napájení, po drátu pošleš požadovanou konfiguraci, zpátky Ti to sériově pošle hodnotu. Nestaráš se o kalibraci, nestaráš se o přesné napájení, nestaráš se o další nutné podmínky pro bezproblémovou AD konverzi. Některé jsou dražší (stokoruny), jiné jsou i se slušnými parametry jen korunové položky. Podstatná výhoda: Vcelku Tě nezajímá kvalita kabelu. Ohm sem Ohm tam, pro digitální přenos to nehraje roli. zato pokud bys chtěl rozumnou přesnost u klasického diskrétního čidla musel bys kompenzovat kdeco.

Z některých těch digitálních čidel dostaneš jen nějakou „RAW“ hodnotu, ale většinou už jsou kalibrovány výrobcem a ty zkrátka dostaneš už hodnotu ve °C, nebo nějakých násobcích.

mosoj

Za prvé. Doporučuji se podívat na odkaz o jaký teploměr jde.
Za druhé, tvému pojednání chybí to základní, princip měření, ale o to se ty asi nestaráš jak píšeš.

Dochy

Díval jsem se o jaký teploměr jde. Pokud mi něco uniklo, řekni co.

Princip měření? U digitálního čidla mně nezajímá. Po kabelu jde digitální komunikace. Samozřejmě netuším co přesně je použito ve zmíněném teploměru a také jsem to napsal. Pokud je tam klasické analogové čidlo (termistor nebo něco podobného) pak prodloužení kabelu bude mít vliv na přesnost.