IK

Je možné probudit se svěží a radostný nebo je to mýtus?

Radostný pocit z probuzení jsem nikdy nezažila. V dětství to byl pocit ochablosti který musím přemoci, teď rozlámanost, ztuhlost a k tomu bolest hlavy. Nepochybuji že to záleží na zvycích a zdraví, ale je to vůbec možné? Ocením když přidáte zkušenosti.

Nejlepší odpověď
anonym

Já se poměrně často (obvykle) budím svěží. Radostný – no, záleží na tom, co mne po vstanutí čeká. 😉
Nemáš špatnou matraci či postel?

Další odpovědi
quentos

je to možné, nejčastěji tehdy, když se probudíte na konci jednoho ze spánkových cyklů. Ovšem spočítat si to je věda :{/>

Emefej

Taky jsem o tom slyšel .Za celý život se mi to stalo asi dvakrát.

Děda Louda

Asi to jde, mě už se to taky stalo. Jen jsem na pochybách, jestli se nejedná o pouhou iluzi, protože ten pocit uvědoměním si okolní reality nenávratně zmizel.

marci1

Záleží samozřejmě na tom, v kolik hodin vstáváme, co nás ten den čeká. Spánek by neměl být příliš krátký, ani příliš dlouhý. Méně svěží a radostná se cítím, pokud spím déle, cítím se taková rozlámaná. Nejlépe je si vyzkoušet kolik hodin spánku potřebujeme, abychom se cítili, co nejlépe. Já to mám na 7 hodinách. Důležitá je také vhodná postel. V místnosti kde spíme, by mělo být ticho a tma, samozřejmě dostatečně vyvětráno a nejlépe spát u mírně pootevřeného okna. Kyslík má velmi pozitivní účinek na spánek.

anonym

IK, možné to je. I při mé věkem odůvodnitelné ztuhlosti mám občas dny, kdy se budím s pocitem, že je mi dobře, venku je krásně a život je úžasný. Je jich tedy vzácně málo, protože jinak se po ránu musím pracně nutit do každého pohybu, ale každopádně jsou.

Jsemtady

Prvni vec je ta, ze zena musi spat denne alespon 6 hodin jinas se vam poskozuje mozek. Mate natolik propojene hemisfery, ze na utrideni myslenek to potrebujete. Druha vec je prespalost na kterou pomuze cviceni ci fyzicka prace.

Mno ale osobne jsem svezi vstaval vzdy kdyz jsem byl opravdu zamilovany. To jsem pak vstaval radostne s chuti do dalsiho dne.
Asi si jen nastavte co pro vas prijemneho budete ten den delat, nejakou motivaci .. chce to stastnou myslenku.

Damiana

JsemTady na to kápl! Ano zamilovanost… Ta skutečně dokáže divy. A celkový pocit spokojenosti a štěstí. Jestli máš celý den starosti, ještě před usnutím na ně myslíš, nedají ti spát a nemáš se na co těšit, rozhodně nečekej, že probuzení bude šťastné. Také užívání léků, návykových látek, kouření… Ale o tom snad ani nemusím mluvit… V první řadě je důležité, abys byla sama šťastná – i ve dne. Pak se ti bude krásně spát. Souvisí s tím úzce i pravidelný sexuální život (samozřejmě hovořím o vztahu a lásce, ne o promiskuitě). Není lepší probuzení než v náruči milovaného muže po krásně prožité noci. To je pro radost a svěžest skutečně spolehlivé. Jenom… Je to vždycky na dvojici. Jak je vztahově zdatná… Nelze očekávat od druhého, že je povinnen nás milovat, nelze se sama ponižovat kvůli udržení vztahu za každou cenu. Nějaké násilí, vynucování, přetvářka. To je nanic. A pozná se to. Minimálně vlastní mozek neošidíš…

lota

Možné to je, ten opačný extrém bych viděla jako problém a hledala nějaké reálné zdravotní potíže. Myslím, že je normální se po spánku cítit alespoň odpočatě.

klob1

Není mýtus a skutečně to jde,záleží na okolnostech a podmínkách pro to.

Gigul

Já to zažívám docela často , dokážu úplně " vyskočit " z postele a začít běhat a to s úsměvem … Ale to se stává jen o prázdninách a o víkendech … :)