JájsemRaibek

Je možné při vyvrtnutí kotníku, aby se poškodila holenní nebo lýtková kost?

Vím, že nejlepší odpověď mi poskytne lékař, ale rád bych slyšel váš názor.
Vyvrtnul jsem si nohu, když jsem špatně došlápl a noha od té doby bolí. Pokulhávám, ale dá se to i rozchodit. Nyní mám pěknou bakuli na holenní kosti (usuzuji tak, že je na vnitřní straně nohy) a noha mě víc bolí asi tak v půlce mezi kolenem a kotníkem (asi v místě, kde je směr popisku kosti holenní v přiloženém odkazu).
Je možné, že jsem si tím vyvrtnutím poškodil v tomto místě nohu?
http://vyuka.zsja­rose.cz/data/swic/les­sons/597.jpg

Nejlepší odpověď
Drap

Od samotného vyvrtnutí kotníku určitě ne, ale při tom zranění mohlo dojít i k poškození kosti, nebo nějakých úponů svalů.

Další odpovědi
Kepler

Já myslím, že kdyby sis byť jen napraskl jakoukoliv kost, tak bys to asi nerozchodil. Ten otok se mohl od kotníku rozšířit. Nic ale není vyloučeno. Do ženské, melounu a tvé nohy vidí jen rentgen.

orwell

Je to zvláštní. Chtělo by se říct, že ne, ale obecně vzato při vyvrtnutí kotníku je možné poškodit si i hlavu, kostrč či jinou část těla.