bolak

Je možné přes inzerát prodat léky, který člověku zbyly a nevypršela u nich ještě doba spotřeby?

Nebudou s tím nějaký oplítačky co se týče zákona a podobnejch blbin?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud nemáš povolení k prodeji léčiv, tak prodávat nemůžeš.Nespot­řebované léky odeberou bez náhrady lékarny. Léky jsou považovány za nebezpečný odpad.

Další odpovědi
marci1

Ne. Již jsem to také řešila. Léky se vrací do lékárny k likvidaci. A na druhou stranu, Vy byste si takové léky přes inzerát koupil ? Bohužel zde není 100% jistota, že léky jsou pravé a obsahují takovou účinnou látku, jakou by měly obsahovat.

bolak

marci1: jakto že ne? je na nich pečeť od výrobce a krabička je neotevřená, navíc je jen na lékařskej předpis a dá se použít i na výrobu drog, co víc by kupující ještě mohl chtít?

Pájo

Divil by ses bolaku, kolik může být (i na českém trhu) padělků originálních léků.

bolak

Ale ten můj má i příbalovej leták, na kterým je i potvrzení že byl testován a že byl shledán účinnějším než placebo…

Takovýhle potvrzení mě vždycky dostávaj, jako by to měla být pro kupujícího najednou extra výhodná koupě, když má lék kolek a potvrzení že jeho léčebný účinek je větší než u kostky cukru :))