Je možné přepsat CD?

Pokud si koupím CD či DVD s filmem a neni přepisovatelné, např. teď se dává v pobočkách albert hypermarket CD se šmoulama, tak dá se to CD přepsat pomocí nějakého programu, nebo je tam něco jako bývalo na kazetách VHS, že se vylomil vždy takový cvoček a nešlo na ně už nahrávat?
Doplňuji:
děkuji, a pokud si doma vypálím něco na třeba DVD-R a budu to chtít zmazat, šlo by to nějak?

Nejlepší odpověď
mokador

nejdou přepsat

Další odpovědi
Děda Louda

Koupené (nahrané) CD nebo DVD je lisované, nikoli vypálené, přepsat nejde .
Doplňuji:
To taky nejde přepsat. To umožňují jedině disky s označením -RW (re-write = přepisovatelné).

Hlada

Přepisovatelná media mají označení RW. Nic jiného se přepsat nedá.

honza19hk

s koupeným CD je problém ,většinou nejdou,a pro opakované nahrávání nebo mazání je důležité mít DVD RW nebo CD RW.jinak normální CD lze tak možná zlomit.

RomanP

To je jako kdybych chtěl na LP nosič dohrát písničky z kazeťáku. V době kdy nosiče CD čí DVD jsou u konce svého života stejně, jako kdysi MC kazeta mě tento dotaz dost zaráží hlavně z důvodů že se ptá člověk co má nick Ajťák