eplilochs

Je možné přepravit LCD tv letadlem?

v kufru jako normální zavazadlo společně s oblečením ?dohromady je váha 20 kg … ze španělska do ČR není tam nějaký problém třeba s celníkama pak ? díky

Odpovědi
Alesh

tak v EU se clo neplatí, spíš budeš mít problém, že ti s tím kufrem budou házet, takže tento způsob přepravy zdá se mi poněkud nešťastným…

anonym

Každá letecká společnost (a někdy i v závislosti na místech odletu a příletu) má stanoveny nějaké limity pro hmotnost a velikost zavazadel přepravovaných vrámci letenky (´zdarma´), případně cenu za přepravu ´nadlimitních´ zavazadel.
Takže se informuj přímo u té společnosti, se kterou hodláš letět – obecná odpověď neexistuje.
Jen – při letech vrámci EU neexistuje celní odbavení – takže „s celníkama“ problém mít nebudeš.

led

Pokiaľ neprekročíte stanovené limity batožiny (u jednotlivých spoločností sú rôzne) tj. (A) rozmery a hmotnosť a (B)bezpečnostné predpisy pri preprave s tým nie je problém. V prípade prekročenia jedného z limitov (A), jednoducho zaplatíte nemalý príplatok. V prípade prekročenia limitu (B) jednoducho povedané máte smolu.
Otázne je však, ako sa s tým vysporiadajú bezpečnostné a colné orgány – povolené limity pre vývoz a dovoz.

Děda Louda

Určitě to bude jednodušší lodí nebo na oslu.