Avatar uživatele
Kelt

Je možné přenášet vůně a pachy na dálku?

Pustím si film a díky kvalitní televizi nebo DVD vidím perfektně obraz a slyším všechny zvuky. Jsou i 3D filmy, to mne sice zatáhne do děje, ale na ni si nesáhnu. A co takto vůně? Někde budou mít na stole jídlo a vy to ucítíte, ucítíte parfém, který mají ženy. Samozřejmě můžete cítit i pachy. Ale je to možné nějak realizovat? Napadá vás nějaké zařízení, metoda? Děkuji.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? zjentek, Ametyst před 856 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Jééé, to bych si velmi přál! To už bych se samoty nebál ani trošinku!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
paul1

Na dálku zatím asi jen v konzervách, sprejích, voňavkách atd. Moje paní, i já částečně máme občas takové zdání čichového zážitku při filmech s poutavým dějem. Například když se na obrazovce zvíří prach, nebo tak jsou záběry z pekáren, cukráren a pod., tak to někdy zacítíme. Je to klam, ale stává se nám to občas.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

To by bylo nutné vytvořit pachové konzervy a ty bys postupně u televize otvíral.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Ano, dálkový přenos vůní existuje. Jednou jsme byli na Máchači a byl tam neuvěřitelný smrad. Domorodci nám prozradili, že je to kafilérie v Mimoni, vzdálená skoro 10 km.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Jo.
Třeba potrubím.
Stačí si pustit pustit zemní plyn na sporáku a ucítíš merkaptan někde z Moravy…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Beno

Pachy na dálku mohou být cítit ze skládky komunálního odpadu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Jistě, četník ze Saint Tropez nechal cosi čuchat prostřednictvím telefonu z New Yorku do Francie!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nevimnevimmm

Nevím jak se tomu říká, ale mám to vyzkoušené a ano funguje to i na velké vzdálenosti například z Brna do Prahy, je to něco podobného telepatii, parapsychologie.

Upravil/a: nevimnevimmm

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek