Kelt

Je možné přenášet vůně a pachy na dálku?

Pustím si film a díky kvalitní televizi nebo DVD vidím perfektně obraz a slyším všechny zvuky. Jsou i 3D filmy, to mne sice zatáhne do děje, ale na ni si nesáhnu. A co takto vůně? Někde budou mít na stole jídlo a vy to ucítíte, ucítíte parfém, který mají ženy. Samozřejmě můžete cítit i pachy. Ale je to možné nějak realizovat? Napadá vás nějaké zařízení, metoda? Děkuji.

Nejlepší odpověď
zjentek

Jééé, to bych si velmi přál! To už bych se samoty nebál ani trošinku!

Další odpovědi
paul1

Na dálku zatím asi jen v konzervách, sprejích, voňavkách atd. Moje paní, i já částečně máme občas takové zdání čichového zážitku při filmech s poutavým dějem. Například když se na obrazovce zvíří prach, nebo tak jsou záběry z pekáren, cukráren a pod., tak to někdy zacítíme. Je to klam, ale stává se nám to občas.

Drap

To by bylo nutné vytvořit pachové konzervy a ty bys postupně u televize otvíral.

Emefej

Ano, dálkový přenos vůní existuje. Jednou jsme byli na Máchači a byl tam neuvěřitelný smrad. Domorodci nám prozradili, že je to kafilérie v Mimoni, vzdálená skoro 10 km.

Dochy

Jo.
Třeba potrubím.
Stačí si pustit pustit zemní plyn na sporáku a ucítíš merkaptan někde z Moravy…

Beno

Pachy na dálku mohou být cítit ze skládky komunálního odpadu.

Kepler

Jistě, četník ze Saint Tropez nechal cosi čuchat prostřednictvím telefonu z New Yorku do Francie!

nevimnevimmm

Nevím jak se tomu říká, ale mám to vyzkoušené a ano funguje to i na velké vzdálenosti například z Brna do Prahy, je to něco podobného telepatii, parapsychologie.