Stefan8888

Je možné předpěstovat dýni Hokkaido nyní?

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda-li je možné ještě předpěstovat dýni Hokkaido nebo je už moc pozdě.

Předem děkuji za odpověď, Štěpán.

Odpovědi
EKSOT123

Teď na konci května není pozdě, ale už to nepředpěstovávej. Po zmrzlých se seje rovnou na záhon. S určitým rizikem lze i dřív.
Jestli to chceš malinko urychlit, zamotej semena do dostatečně mokrého hadru, s ním dej do igelitového pytlíku a nech 1–3 dny v teple (max. do 40°C) až semena začnou pukat a klíčit. Pak opatrně zasej špičkou dolů- neulomit klíček. Pokud je vlhká zem, stačí zasít mělce – asi 3 cm. Za sucha hlouběji. Sít lze i celý červen, ale už to není ono. V chladnějších oblastech větší část plodů nedoroste a nedozraje. To na jídlo moc nevadí, ale dýně se hůře skladují a nedozrála by ti semena na osivo.