Bruccee

Je možné pozastavit činnost s.r.o. (ne jen zlikvidovat nebo prodat)?

Pokud to jde, tak jak se to prosím dělá v případě, že společnost má více společníků. Stačí zajít na příslušný ŽÚ, kde necham činnost s.r.o. pozastavit a nebo musíme zaslat nejdříve nějakou žádost? A jak dlouho trvá vyřízení této žádosti?

Doplňuji:
Tak jsem se to již dozvěděl. Pro přerušení činnosti s.r.o. je nutné podat na jakémkoliv ŽÚ formulář JRF stahnutelný na jejich webových stránkách. Nicméně i pozastavené s.r.o. musí splňovat všechny podmínky pro chod s.r.o. tedy i ty nové, které s rokem 2014 přišli, nové stanovy apod. I když s.r.o. nefunguje, je zmražená i nadále musí mít své sídlo.

Odpovědi
jmhad

Nejlepší bude se zeptat přímo na ŽÚ,Tady to bude jen snůška dohadů,někdy i hloupých.

Pepa25

Teoreticky prý může pozastavit činnost i s.r.o., ale je otázka, k čemu by to v praxi bylo. U se tu řešilo, že některé náklady asi stopnout nepůjdou:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ucet-pri-pozastaveni-cinnosti-sro

vranovahan

Dík za to doplnění. Musím se přiznat, že toto jsem například vůbec nevěděl a to mám za sebou už dvě likvidace firem. Zvlášť v tom posledním případě to bylo celé hodně komplikované. Pokud mě něco takového ještě někdy v budoucnu potká, tak to nejspíš svěřím do rukou https://www.ko­necpodnikani.cz nebo nějaké podobné firmě.