Je možné požadovat po odběrateli penále za neuhrazené penále?

Nejlepší odpověď
standa

Pokud jste se na tom s odběratelem předem nedohodli (což pochybuji), tak nikoli.

Samozřejmě svůj nárok na základní penále, které vám odběratel neuhradí, můžete s úspěchem žalovat.

Ale za případnou pozdní úhradu není možné vymáhat žádné další příslušenství (úrok z prodlení nebo jakési penále či pokutu), pokud se na tom předem nedohodnete, což jak jsem psal v úvodu, není vůbec obvyklé.