Je možné požádat zpětně o starobní důchod při úmrtí manžela?

manžel mněl 1rok splněnu podmínku přiznání starobního důchodu, ale než si stačil požádat, náhle zemřel. Je možné požádat o výplatu tohoto ještě nepřiznaného důchodu, nebo to prostě „propadá státu“?

Nejlepší odpověď
mosoj

Co se také nevylíhne v hlavě.

Další odpovědi
roxy52

Jak by mohl žádat o výplatu,když je po smrti..? S největší pravděpodobností vám jde o vyplacení důchodu a ani tak ne o manžela.

dědapetr

Zažádat si můžete o cokoli otázkou je co Vám s těch žádostí zamítnou.

Děda Louda

O důchod si ani nepožádal tudíž by nic nedostal ani on sám. Není co řešit.