kajicek94

Je možné považovat určité chování za diskriminaci vůči kupujícímu mladšímu 18 let?

Dobrý den,
mám několik otázek a rád bych je vysvětlil na následujícím příkladu:
„Kupující mladší 18 let řeší reklamaci s nějakou společností. Zaměstnanec společnosti kupujícímu nabízí vyplacení částky 3500 Kč i když je v dobropisu uvedena částka k vyplacení 7000 Kč. Kupující odmítne 3500 Kč a požádá o vyplacení částky uvedené v dobropisu. To je mu nakonec splněno.“

Otázky: došlo podle Vás ve výše uvedeném příkladu k porušení § 6 odst. 1 zákona č. 634/1992 Sb. o ochraně spotřebitele, kde je uvedeno, že prodávající nesmí při prodeji výrobků nebo poskytování služeb spotřebitele diskriminovat? Dá se považovat zákazníci mladší 18 let za „skupinu“?

Předem moc děkuji za názor,
kajicek94

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, prodávající porušil zákon

Neviděl bych to jako diskriminaci, ale spíše mi to připomíná pokus o podvod a nesplnění podmínek. Je zcela lhostejné kolik je zákazníkovi let.

Další odpovědi
Edison

Ano, prodávající porušil zákon

Zřejmě ale porušil zákon v jiném paragrafu.

O diskriminaci by šlo, kdyby své chování prodejce zdůvodnil právě nějakou diskriminující okolností. Zde o toto zřejmě vůbec nešlo.

miroslav.bk

Ano, prodávající porušil zákon

ivzez

Ano, prodávající porušil zákon

Prodávající porušil zákon,
ale pokus o podvod není diskriminace.

Mc Merkurion

Ne, nedošlo k porušení zákonu, viz moje odpověď

… otázka je na něco jiného, než je anketa, udělej si v tom pořádek, k porušení zákonu sice došlo, ale ne z důvodu diskriminace …