zjentek

Je možné považovat stabilní, dlouhodobý déšť za průtrž mračen, anebo při průtrži musí jít o silný liják?

Nejlepší odpověď
Hufnágl

Mezi průtrží mračen a deštěm je veliký rozdíl. Při průtrží to vypadá, jak bys vylil sud vody, při dešti jak bys zaléval konví. Asi tak.

Další odpovědi
Drap

Neni možné. Přečti si zde:
https://www.tre­king.cz/pocasi/pru­trz-mracen.htm

Emefej

Tento pojem meteorologie nezná a není nijak definován. Záleží tedy na každém, co za průtrž považuje či nepovažuje.

Dochy

Emefej: Ofic. meteorologie možná ne, ale v běžné řeči je to naprosto přirozený a používaný termín. Nechápu smysl Tvé odpovědi.

Emefej

Odpověď jsem doplnil, abys její smysl pochopil.

Dochy

To můžeš zrovna tak říct, že „dům“ není definován a každý si pod tím může představit co chce. Zkrátka ty pojmy mají v jazyce nějaké místo a nějaký smysl. Já se můžu se sousedem domluvit, že psovi budem říkat kráva a domu budeme říkat voda, ale to pak bude náš kód, nebude to čeština.