SOC_M

Je možné postavit v MŠ hmyzí hotel?

Je možné postavit v mateřské škole na zahradě hmyzí hotel, i přes riziko bodnutí hmyzem u alergiků?

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že v tom neni problém. Při normální činnosti hrozí stejné riziko jako všude jinde. Hmyz který se tam zabydlí neni vůbec agresivní. Pouze když se cítí v ohrožení života tak se brání.
Osobně jsem přesvědčen, že z výchovného hlediska a z hlediska poznávání přírody a ekologie je to velmi záslužný čin. I děti z MŠ vydrží dlouze sledovat hmyz, pokud se už zabydlí. Samozřejmě to chce i zasvěcený výklad.

Další odpovědi
Klaproth

Proč ne? Riziko bodnutí hrozí i bez hmyzího hotelu.