zjentek

je možné pomoci komukoli,kdo si neuvědomil,ne­pochopil,že pomoc potřebuje? Je to možné?

Doplňuji:
..to bylo úžasné co z tebe vypadlo damiano,jinak to ohodnotit nemohu:-)

Nejlepší odpověď
Damiana

Těžko. Ten, který se myslí, že pomáhá nebo je dokonalý, obvykle neumí a nechce přijmout jiný názor, než ten svůj. A je tak spokojený. Spíš začne přesvědčovat on tebe, že jsi „nějaký divný“. Třeba takový kverulant bude přesvědčený o svém dobrém konání vždycky. Poruch osobnosti ale existuje celá řada, tam je to také těžké, protože přimět je spolupracovat – ó, to je zážitek. Takový člověk si musí nějak „nabít čumák“, musí sám vidět, že to s ním jde z kopce, co všechno ztrácí, ale také to není tak, že „procitne“ každý. Můžeš nabídnout pomocnou ruku, být i vstřícný, ale pitomec to nepochopí nikdy. Zejména člověk, který má sám nějaký osobní mindrák, který si sám nedokáže přiznat. Nebo o něm i ví, ale myslí si, že to „není vidět“:-) Takového vytáčí pohodář s dobrým úmyslem zaručeně doběla.
Doplňuji:
Dík:-) Někdy něco vypadne, to víš, no…:-)

Další odpovědi
Drap

Někdy ano, někdy ne. Nelze to paušalizovat.

anonym

Pomoci lze komukoliv, na to není třeba zvláštní povolení nebo zdůvodnění. Ovšem často pomoc pro druhé může značit vyhybání se vlastnímu životu.

kapka

Komukoli? Takže i dětem? Ty o sobě nerozhodují a často ani nic jiného neznají, než to co prožívají, takže to považují za standard, pak jim pomoci můžeš.
Puberťákovi na drogách se můžeš pokusit pomoci tím, že ho dáš na léčení proti jeho vůli, ale většinou si stejně bude muset pochopit sám, co je špatné.
Dospělý už si o sobě více rozhoduje sám a hůře se k něčemu nutí.
Ale těch případů je tolik a tak různorodých, že se to nedá takhle obecně říci.
Asi máš něco konkrétního na mysli, ale to musíš říct.