Gestas

Je možné pojmenovat dvojvaječná dvojčata Ethyl a Ester?

Nejlepší odpověď
annas

Ano i ne. Jen za určitých podmínek. Neuvádíte, v které zemi, takže uvažuji jen obecně.

Dvě třetiny dvojvaječných dvojčat jsou stejného pohlaví. Pokud obě děti patří do této skupiny a jsou to dívky, mohla by se tak jmenovat, pokud pomineme oblíbenost či frekvenci jména Ethy(e)l.

Ethyl je dívčí jméno, užívá se varianta Ethel . Je to staré anglické jméno s významem ušlechtilá. Objevilo se asi v roce 1840, bylo populární v 19. století, teď se neuvádí.

Toto jméno zpopularizoval Thackerayho román „Newcomes“ (1855.) Stejně tak herečky Ethel Barrymore, Ethel Merman.

Ester = hvězda. Přes řecké Ἐσθήρ a latinské Esther z hebrejského אֶסְתֵּר. Blízce příbuzné s perským Ištar.

Read more at http://www.thin­kbabynames.com/me­aning/0/Ethel#z4jqpFCIh­Md7ieFf.99

Ester je rovněž organická sloučenina.
Ethyl (ethylová skupina) se nalézá ve velkém množství organických sloučenin.

Pokud jde o původ těchto názvů, tak se na jména nehodí, jsou rodu mužského. Takže hoši (dvojčata) by s těmi jmény zřejmě neprošli.

Další odpovědi
Hykam

Ester v pohodě, ale za Ethyl vám jednou poděkuje.

Nuk nuk

V ČR to možné není. Naše zákony totiž umožňují jako jméno použít jen to, co skutečně jménem je. U neobvyklý ch a cizích jmen je často nutné prokázat, že se skutečně jedná o jméno.

Pokud bude jedn oz dětí dívka, je možné ji pojmenovat Ester, protože toto jméno je, i když s jiným významem. Jméno Ethyl neexistuje.